Kelime Analizi Nedir?

kelime analizi nasıl yapılır

Kelime analizi, diğer bir ismi ile sözcük analizi internet kullanıcılarının, arama motorlarında hangi kelimeler ile sorgu yaparak, ürün ve hizmetlerinize ulaşmalarını tespit etmenizi sağlayan bir süreçtir. Buradaki amaç, işletmelerin doğru kelimeler ile doğru sayfalara trafik çekmesine yardım etmektir. Bir e-ticaret sitesi, web sayfaları ya da sosyal medya paylaşımları doğru kelimeler ile oluşturulduğu zaman, kullanıcıların gerçekleştirdiği internet sorgusunda kolayca bulunabilir. Anahtar kelimeler, dijital alanda bulunan yazılı içeriklerin hangi konu hakkında olduğunu özetleyen ve bu içeriklere kullanıcıların kısa sürede ulaşmasını sağlayan kelime ya da kelime öbekleridir. Kullanıcılara ulaştırmak istediğiniz ürün veya hizmetleri, arama motorları vasıtasıyla iletebilirsiniz. Burada önemli olan, doğru anahtar kelimeleri kullanmanızdır. İşte, kelime analizi de doğru kelimeleri tespit etmenizi sağlar. Anahtar kelimeler, dijital reklamların ve arama motoru optimizasyonunun adeta temel taşıdır.

Kelime Analizi Hazırlık Aşamasında Neler Yapılır?

Sözcük analizinde öncelikle negatif anahtar kelimeler belirlenir. Bu işlem sırasında, hangi kelimelerin sizlere faydasının olmayacağı analiz edilir. Daha sonrasında, kullanıcıların ürünlerinize daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla uzun kuyruklu anahtar kelime tespiti yapılır. Google aramaları dahil olmak üzere çeşitli araçlar vasıtasıyla, arama motorlarında hangi kelimeler kullanıldığında web sitenize organik trafiğin geleceği, müşterilerin ürünlerinize nasıl ulaşacağı araştırılır. Ayrıca semantik kelimeler de bu aşamada belirlenir. İhtiyacınız olan kelimeler ile doğrudan ilişkisi olan terimsel ifadeler de analiz edilir.

Kelime Analizi Yaptırmak İçin Gereken Bilgilerblank

Sözcük analizi yaptırmak için ilgili ürün veya hizmetinizin ne olduğunu belirtmelisiniz. Kimlere ulaşmak istediğinizi, hangi amaca hizmet ettiğinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

Kelime Analizi Yaptırmanın Avantajları

 • Kullanıcıların, ürün ve hizmetlerinize daha kolay ve hızlı ulaşmasını sağlar.
 • Ürün ve hizmet satışınızda artış yaşanır.
 • Web site trafiğiniz artar ve sitenizin alexa sıralaması iyileşir.
 • Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar arttıkça, markanızın ya da sitenizin popülaritesi yükselir.
 • Doğru kullanıcılara daha kısa sürede ulaşırsınız.
 • Daha yüksek dönüşüm oranları elde edersiniz.
 • Hedef pazarınızdaki etkinliğiniz ve faaliyetleriniz artış gösterir.

Sözcük analizi Yaptırma Kimler İçin Uygun?

Herhangi bir şekilde dijital alanda var olan bireysel ve kurumsal web siteleri, ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren kişiler, sosyal medya kullanıcıları kelime analizi yaptırmalıdır.

Kelime Analizi hazırlanması için sipariş oluşturma veya teklif isteme

#Proje yazıldıktan sonra revize imkanı vardır.

#1 kere revize edilme hakkı ücretsizdir.

#Extra her revize proje fiyatının 25% ilave edilmesi suretiyle yapılmaktadır.

PROJE TESLİM SÜRESİ
 NORMAL 1 Revizyon dahil Ekstra revizyon
2GÜN +2 GÜN +3 GÜN
SATIN ALMA YÖNTEMİ
İyzico üzerinden ödeme  Hesaba havale Hesaba eft

 

PAKET İÇERİĞİ
PROJE KAPSAMINDA TESLİM EDİLENLER 
İLETİLEN BİLGİLERE GÖRE HAZIRLANMIŞ OLAN talep edilen çalışma
FİYATI   1500 tl

Sipariş oluşturma veya teklif isteme

Sipariş vermek, daha detaylı projeler için teklif almak, Editörümüze soru sormak, bilgi almak istediğiniz konular hakkında iletişim formunu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz

Ayrıca whatsapp tarafından editörümüzle geçebilirsiniz.

  DİKKAT:

  Sipariş işlemlerinin başlaması için ödemenin yapılması gerekir.