Reklam metni hazırlama

Reklam metni hazırlama yaratıcı hayal gücü gerektiren ve zaman alan bir iştir. Reklam metninin nasıl yazılacağı konusunda deneyim kazanmak için hali hazırda yazılmış olan metinleri incelemenin faydası büyüktür. Bu sayede başkalarının konulara bakış açısından ve ürün tanıtımına nasıl dikkat edileceği hususlarında tecrübeler kazanmaya adım atmış olursunuz.

Reklam metni hazırlama

Reklam Metni Hazırlama Hakkında Detaylı Bilgi

Reklam metni hazırlamak teknik anlamda bilgi birikimini gerektiren bir iştir. Hem reklamcılık sektörünün hem de yazarlığın bir araya getirilip sentezlendiği bir iş olarak da düşünmek mümkündür. Ürün tanıtımı veya herhangi bir tanıtım yapılacak materyali çok iyi tanımak ve bütün özelliklerini bilmek burada kaleme yansıyacak olan bilginin ilgi çekebilmesi için gerekli bir unsurdur.

Reklam Metni Hazırlık Aşamasında Neler Yapılır?

İlk olarak hakkında metin yazılacak olan materyalin bütün özellikleri hakkında gereken tüm bilgilere hakim olmak çok önemlidir. Ardından gerisi tamamen yazarın hayal gücüne kalmış ve işverenin nasıl bir ilgi uyandırmak, hangi kitleye hitap etmek ve bu kitlenin tanınması yazar tarafından etkileme oranını arttırabilecek unsurlardır.

Yazıyı hazırlama aşamasında ilk olarak hitap edilen hedef kitle iyi tanınmalıdır. Hedef kitle ve ürün bilgisine yeterince hakim olduktan sonra ürünün öne çıkarılmak istenilen özelliklerine yönelik bir metin konusu belirlemek kalmıştır.

Reklam Metni Hazırlamak İçin Gereken Bilgiler

İlk olarak yazarın kendi teknik kalemi konusunda bilmesi gereken makale yazımlarının ne olduğu ve reklam metinlerinin hangi teknikler ışığında yazıldığı konusuna eğilmesi gerekir.

Ardından reklam metinleri incelenmeli ve her sektörün kendi içinde farklılıklar oluşturduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Sonrasında tanıtılacak ürünün hitap ettiği hedef kitlenin ilgi alanlarının ne olduğu ve bu kitlenin tanınması gerekmektedir.

En son olarak ürünün öne çıkarılmak istendiği özellikleri yukarıda sayılan bilgilerin de sentezlenmesi ile kaliteli bir reklam metni yazılmış olur.

Reklam Metni Hazırlatmanın Avantajları

Reklam metinleri bir ürünün tanıtımı aşamalarından en önemlilerinden biridir. Bu aşama ürünü hedef kitlesinde ilgi uyandıran bir konuma getirmek için kullanılır. Ürüne yeterince ilgi çekilebilirse satışlarda kısa sürede ciddi derecede artış gözlenir.

Hatta bazen modası geçmiş ve zamanla geri planda kalmış olan ürünlerin güçlü yönleri hakkından piyasaya yeniden reklam metinleri oluşturarak ürünün tekrar pazarda yer bulması ve satışlarının arttırılması açısından kullanılabilecek bir reklam taktiğidir.

Reklam Metinleri Kimler Tarafından Kullanılır

Özellikle e-ticaret ile uğraşan ve web sitesini arama motorlarında üst sıralara taşımak isteyen kişiler reklam metinlerini sıklıkla kullanmaktadırlar.

Kurumsal firmalar da kendi web sitelerini yukarılara çıkarmak için git gide reklam metinlerine yönelmektedirler. Web siteleri yukarı çıktıkça satışlarda gözle görülen artışlar her türlü firmanın git gide dikkatini çeken bir konu halini almıştır.

Bunun dışında sosyal medyalarda ürünlere olan ilgilerini arttırmak isteyen ürün sahipleri de yine reklam metinlerinden kısa ve öz bir şekilde faydalanabilmektedirler.

Reklam metni hazırlamansı için sipariş oluşturma veya teklif isteme

#Proje yazıldıktan sonra revize imkanı vardır.

#1 kere revize edilme hakkı ücretsizdir.

#Extra her revize proje fiyatının 35% ilave edilmesi suretiyle yapılmaktadır.

PROJE TESLİM SÜRESİ
 NORMAL 1 Revizyon dahil Ekstra revizyon
2 GÜN 3 GÜN 4 GÜN
SATIN ALMA YÖNTEMİ
İyzico üzerinden ödeme  Hesaba havale Hesaba eft

 

PAKET İÇERİĞİ
PROJE KAPSAMINDA TESLİM EDİLENLER 
İLETİLEN BİLGİLERE GÖRE HAZIRLANMIŞ OLAN REKLAM FİLMİ METNİ  1 SAYFA MİNUMUM 450 KELİME 
FİYATI  450 TL

 

Sipariş oluşturma veya teklif isteme

Sipariş vermek, daha detaylı projeler için teklif almak, Editörümüze soru sormak, bilgi almak istediğiniz konular hakkında iletişim formunu kullanabilirsiniz

Ayrıca whatsapp tarafından editörümüzle geçebilirsiniz.

    Dikkat:

    Sipariş işlemlerinin başlaması için ödemenin yapılması gerekir.